Plastic Fashion - Ukázky naší práce - dále pokračujte v MENU

Dámy a pánové,
zde v MENU jsou informace o jednotlivých modelech a ukázky naší práce.

Tyto stránky slouží k tomu, aby Vám blíže představily naši dlouholetou tvorbu, jednotlivé modely a návrhy z minulých i současných kolekcí. I když jsou tyto stránky nově založené, název Plastic Fashion používáme ve spojení se jménem Yelen více než 7 let.

Zabýváme se výrobou, obchodem a navrhovaní modelů z lesklých materiálů, z lacku, z měkčeného PVC – igelitu. Jedná se především o kombinézy, kalhotky, podprsenky, sukně, šaty, šortky, trička, lékařské pláště, zástěry, pláštěnky a jiné druhy oděvů. Zhotovíme též oblečení podle vašich představ a návrhů. Naše igelitové oblečení je navrženo tak, aby se dalo použít v erotické, ale i módní oblasti a maximálně splňovalo požadavky a přání jeho uživatelů. Některé modely lze používat jako velice atraktivní odění do deště nebo jako celotělové uzavírací catsuity z téhož materiálu. Velice příjemné je i kompletní igelitové povlečení.
K výrobě oblečení a doplňků je používáno měkčené PVC. Toto PVC se vyznačuje příjemnou měkkostí a oboustrannou hladkostí. Naše modely jsou šité s vyztuženými švy a z vyztuženou dráhou pro zipy. Lepení nepoužíváme z důvodu nepříznivých chemických reakcí a sváření nám nedovoluje maximální kreativitu při tvorbě obleku.

Plastic Fashion- Ukázky naší práce- Clear PVC

Návod na údržbu oděvů z měkčeného PVC

28.08.2010 13:19
NÁVOD NA ÚDRŽBU PVC Měkčené PVC - polyvinylchlorid nebo vinyl, též známý výraz igelit. Tento materiál bývá na dotek hladký a jemný, v tahu nepruží, je spíše nepoddajný a nepropustný. Barevných provedení je mnoho, transparentní, barevný, lesklý, matný. Při nižších teplotách oděvy z PVC jsou tužší a méně poddajné. V teple nebo na těle však PVC změkne, a přilne na pokožku. Pamatujte v této situaci na to, že tento materiál nepruží a vyvarujte se náhlých prudkých pohybů , mohlo by dojít k...
08.01.2012 12:49
PVC vždy skladujte oddělené od barevných materiálů, lacku, kůže a latexového oblečení .  Věnujete zvýšenou pozornost skladování  světlých barev. Do světlého nebo bílého PVC se mohou lehce obtisknout jiné barvy, zvlášť pokud se jedná o výrazné barvy jako je černá a červená. Pozor také při oblékání nebo svlékání na make-up a rtěnku, též zanechá na PVC skvrny, které již nejdou vyčistit.  

Igelit

Igelit je termín, který je v dnešním Česku běžně hovorově používán pro označení jakýchkoliv plastovách fólií například z polyethylenu (LDPE) nebo polypropylenu. Z odborného hlediska je to název chybný, podle názvoslovné normy dokonce zakázaný. Samo slovo igelit má už poměrně dlouhou historii a je zajímavé sledovat, jak se časem proměňoval jeho význam. Historicky se obchodní název Igelit vztahuje k foliím z měkčeného polyvinylchloridu (PVC). První dvě slabiky slova igelit byly odvozeny od názvu německého koncernu IG Farben. Po válce se slovo igelit v Německu přestalo používat a brzo upadlo v zapomnění. Výrobu "igelitu" však po válce převzalo tehdejší Československo. Baťova továrna v Napajedlích, původně postavená na výrobu plynových masek, pracovala s měkčeným PVC už za války. Běžní spotřebitelé u nás si vůbec neuvědomili dost podstatnou materiálovou inovaci a pojmenování igelit jednoduše přenesli z měkčeného PVC na zcela jiný materiál, totiž nízkohustotní polyethylen. Lidové pojmenování polyethylenové fólie se nyní používá pouze v České republice a snad také na Slovensku. Někteří z vás si také mohou vzpomenout na termín vikslajvant, nejčastěji používaný v souvislosti s ubrusy a lekařskými neprodyšnými přehozy, byť se jednalo o voskované plátno.

Jméno:   Petr Jelínek
Ulice:      Lidická 176
Město:    Praha západ
PSČ:       252 25
Stát :       Česká republika
 

 +420 604 821 633

plasticstudio@seznam.cz

Clear Plastic

Kontakt